تلاش جوانان تحت الشعاع ناکامی نوجوانان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، پرونده رقابت‌های قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در شرایطی روز یکشنبه هفته جاری در بیشکک قرقیزستان بسته شد که تیم نوجوانان کشورمان نه تنها نتوانست از عناوین قبلی خود در آسیا دفاع کند بلکه تلاش تیم جوانان را نیز تحت الشعاع ناکامی خود قرار داد.

 کسب ۲نشان برنز، ۲ عنوان پنجمی در مجموع رده سنی نوجوانان نه تنها نتیجه قابل قبولی نیست بلکه نوعی زنگ خطر برای آینده این رشته است. هر چند مسئولان با دید نتیجه‌گرایی به این رده نگاه نمی‌کنند و حتی تیم مطرحی مثل ژاپن اصلا در مسابقات این رده شرکت نمی‌کند اما این موضوع به هیچ وجه دلیلی برای توجیه عملکرد ضعیف نفرات اعزامی به بیشکک نیست.

نوجوانان جودو در شرایطی در قرقیزستان نتوانستند عملکرد قابل قبولی داشته باشند که بیش از ۹ دوره اردوی آماده سازی مناسب را پیش از اعزام تجربه کردند و از لحاظ امکانات نیز در وضعیت بسیار خوبی به سر برده بودند. البته محمد جناب‌زاده سرمربی این تیم نیز بعد از پایان رقابت‌های  خود به این موضوع اشاره کرد که بچه‌ها در حد انتظارات ظاهر نشدند و عملکرد خوبی نداشتند. سوال اینجاست که چه کسی باید نفرات را به سطحی از آمادگی روحی و روانی می‌رساند که در حد و اندازه های خود حاضر می‌شدند؟! 

کادر فنی تیم نوجوانان نه تنها نتوانستند نفرات را برای رفتن روی تاتامی آسیا آماده کنند بلکه به هماهنگی لازم در میان خودشان نیز نرسیده بودند. تیم نوجوانان نه تنها نتیجه نگرفت بلکه با شکست‌های دور از باور روحیه تیم جوانان را نیز کم کرد و تلاش شاگردان منصوری را نیز تحت‌الشعاع خود قرار داد.

تیم جوانان از لحاظ  مدالی در مجموع به ۲ نقره و ۴ برنز دست پیدا کرد که با توجه به سطح فنی بالای مبارزات جوانان نتیجه قابل قبولی به حساب می آید اما متاسفانه این نتیجه تحت الشعاع عملکرد ضعیف تیم نوجوانان قرار گرفت. علیرضا خجسته در شرایطی به فینال رسید که در ۲ مبارزه پیاپی از ناحیه دست راست با آسیب دیدگی سنگین روبه‌رو شد و با این وضعیت توانست به فینال برسد. دیگر نفرات اعزامی نیز لااقل تلاش خود را کردند و مانند نوجوانان به سادگی پذیرای شکست نبودند. البته در بخش دختران تلاش نفرات واقعا قابل تقدیر بود و زهرا باقری و مریم بربط توانستند ۲ برنز را از آن خود کنند.

دو جودوکار دختر ایران واقعا عملکرد خوبی داشتند و حتی در شرایطی که امتیاز بیشتری از حریف داشتند در لحاظ پایانی مبارزه نیز به دنبال به نمایش گذاشتن فنون بیشتری بودند.

اینکه احمد کاظمی به عنوان سرمربی تیم جوانان انتخاب شد نشان‌دهنده با برنامه حرکت کردن فدراسیون است و قطعا با حضور او در راس تیم جوانان در آینده بازهم شاهد نتایج درخشانی خواهیم بود که در گذشته نیز او به همراه دیگر مربیان این رده در آسیا بدست آورده بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *