شروع لیگ برتر بسکتبال بدون مدعی جدید

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیگ برتر بسکتبال با انجام ۴ دیدار از دوشنبه کار خود را آغاز می‌کند تا ۵ ماه رقابت ۹ تیم حاضر در این رقابت‌ها استارت بخورد. لیگی که متاسفانه چه از لحاظ کمی و چه به لحاظ کیفی طی سال‌های گذشته، افت چشمگیری داشته است. 

به طور اجمال دیر بسته شدن تیم‌ها همانند سال‌های گذشته و عدم گذراندن دوران آماده سازی، بارزترین نکته منفی لیگ به حساب می‌آید.

در ماهشهر قهرمان فصل گذشته با تغییراتی ملموس میزبان «یس آل» گرگان نایب قهرمان لیگ دسته اول فصل قبل و تیم تازه وارد لیگ است. مهران شاهین‌طبع به واسطه حضور تیمش در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا نسبت به تمام تیم‌ها از شرایط بهتری برخوردار است در ضمن به خاطر بودجه مناسب از تعداد بیشتری بازیکنان ملی بهره می‌برد.

در آن سو تیم «یس آل» گرگان که با شاکله اصلی تیم سال گذشته و اضافه شدن چند بازیکن جدید پا به رقابت‌ها گذاشته است و به نظر بیشتر به فکر حفظ سهمیه و ماندن در لیگ خواهد بود.

شهرداری تبریز این فصل را هر چند با تأخیر اما باز هم با مهران حاتمی شروع می‌کند. تبریزی‌ها با جذب اصغر کار دوست و روزبه ارغوان تاحدودی خیالشان را در زیر حلقه راحت کرده‌اند و به نظر می‌آید بازیکنان خارجی خود را در پست‌های دیگر جذب می‌کنند.

در سوی دیگر تیم مهرام که دوباره با مصطفی هاشمی را بعد از چند سال روی نیمکت خود می‌بینند باجذب چند بازیکن از جمله دلیرزهان، یوسف‌وند، صدیقی، ریاعی و حفظ چند بازیکن فصل قبل به همراه بازیکنان تیم جوانان با ترکیبی جوان به لیگ وارد می‌شود.

دانشگاهیان که بعد از کش و قوس‌های فراوان جواز حضور در لیگ را از باشگاه دریافت کردند، امسال هم فرزاد کوهیان را روی نیمکت مربیگری خواهد داشت.

کوهیان امسال در لیگ با چالشی جدی روبه روست. او بعد از دیر بسته شدن تیم و نداشتن تمرینات پیش فصل، بنا به تصمیم مدیران دانشگاه نمی‌توانند از بازیکنان خارجی سود ببرند.

در آخرین بازی نیز شهرداری گرگان که فصل گذشته بدترین نتیجه تاریخ این باشگاه را کسب کرده با سرمربی جدید خود میزبان نائب قهرمان فصل قبل یعنی نفت آبادان است. نفتی‌ها با جذب محمد جمشیدی، آرمان زنگنه، مهراد آتشی و حفظ محمد حسن زاده، فرید اصلانی و محمدرضا اکبری در کنار دو بازیکن خارجی،  امسال هم یکی از مدعیان لیگ هستند. این هفته نیروی زمینی استراحت دارد.

برنامه هفته نخست برتر بسکتبال (دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶) به شرح زیر است:

شهرداری تبریز- مهرام،‌ ساعت ۱۶
پتروشیمی بندرامام – یس‌ ‌آل گرگان،‌ ساعت ۱۶
شهرداری گرگان – نفت آبادان،‌ ساعت ۱۶
دانشگاه آزاد – پدافند رعد خوزستان،‌ ساعت ۱۶

نیروی زمینی استراحت می‌کند.

نویسنده میهمان: امید موحدنژاد

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *