زیرساخت‌های اربعین و وظیفه دولت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، جمعه گذشته سید محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور برای بازدید از مرزهای شلمچه و چذابه وارد استان خوزستان شد و در نهایت در جلسه ستاد اربعین با حضور استاندار و مسئولان مربوطه استانی شرکت کرد.

واعظی از چهره‌های اثرگذار در کابینه حسن روحانی است و حضورش به عنوان نماینده رئیس جمهور می‌تواند آثار مثبت زیادی داشته باشد و اما مهمترین اثر حضور این دولتمرد کهنه کار.

مهم‌ترین چالش خوزستان در بحث اربعین حسینی که همه ساله با شور و شکوه مثال زدنی برگزار می‌شود و خوزستانی‌ها نیز با افتخار و سخاوت تمام میزبان زائران بزرگوار هستند بارها در بیان مسئولان و ائمه جمعه بیان شده است.

در جلسه ستاد اربعین حسینی ‌معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان تاکید کرد؛ تاکنون ریالی از حوزه ملی برای اربعین حسینی به خوزستان اختصاص داده نشده است.

پیش از این نیز بارها این موضوع در تریبون‌های مختلف بیان شده بود از جمله آیت الله حسن زاده و سایر مسئولان استانی که از دولت خواسته بودند به این برنامه ملی، ملی نگاه کند.

خواسته به حق مسئولان از دولت اختصاص ردیف بودجه‌های مشخص برای زیرساخت‌هایی است که در این ایام و حتی ایام راهیان نور مورد استفاده هموطنان از سراسر کشور قرار می‌گیرند.

دقت کنیم، اربعین و حماسه آن برای مردم یک نعمت است نباید به گونه‌ای عمل شود که مردم احساس کنند دولت فقط قصد برداشت مالی از این حماسه را دارد و بار آن را بردوش بودجه استانی و شهرستانی انداخته است.

در این ایام که در آستانه ارائه لایحه بودجه به مجلس هستیم پیشنهاد مشخص، تخصیص یک بودجه معین برای تقویت زیرساخت‌های ضروری اربعین است تا بودجه‌های استانی طبق برنامه، به برنامه‌ها و مشکلات کل استان اختصاص یابد و مسئولی ادعا نکند در اثر اختصاص بودجه به دو شهر محروم بستان (مرز چذابه) و خرمشهر (مرز شلمچه) فرصت نشد به سایر مناطق خدمات بیشتری ارائه شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *