بجنورد| ابلاغ خرید کالاهای ایرانی برای مدیران دستگاه‌های اجرایی خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی٬ محمود دلپسند در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: یکی از دغدغه های ما در آستانه سال جدید تعیین قیمت کالاها و چگونگی کیفیت آن است زیرا این مساله یکی از دغدغه‌های تمام اقشار جامعه به شمار می‌رود بنابراین باید قیمت تمام شده تمام محصولات و کالاها مورد آنالیز قرار گیرد.

وی افزود: خرید کالای ایرانی و به تبع آن کالاها و اقلامی با قیمت مناسب و کیفیت خوب باید مورد توجه مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه قرار گیرد تا مردم در آستانه سال جدید دغدغه‌ای نداشته باشند.

معاون استاندار خراسان شمالی گفت: تامین کالاهای اساسی مردم برای سال جدید باید در اولویت دستور کارهای مدیران مرتبط قرار گیرد و هرگونه افزایش قیمتی توجیهی ندارد.

دلپسند تصریح کرد: هرچقدر شهروندان از کالای داخلی حمایت کنند٬ بدون شک اشتغال و تولید استان را مورد حمایت خود قرار داده و به یکی از بخش‌های مهم اقتصاد مقاومتی که حمایت از تولید و محصولات داخلی است تحقق خواهند بخشید.

وی در ارتباط با پیگیری اصلاح ماده ۵ بیمه کارگران ساختمانی نیز اظهار داشت: اصلاح این ماده باید به تهران ارسال شده و امیدواریم مورد توجه مسوولان قرار گیرد اما در این مبحث ممکن است کارگرانی مشمول بیمه کارگری نباشند و یا تازه وارد عرصه کار ساختمانی شده‌اند٬ بنابراین ضروری است تا این افراد نیز به طور مستمر مورد شناسایی قرار گیرند تا عدالت برقرار شود.

دلپسند با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۴۰۰ کارگر دارای بیمه ساختمانی در استان هستند، افزود: این رقم روز به روز در حال افزایش است و اما اینکه مردم از کارگران دارای صلاحیت فنی و یا در قالب یک شرکت یا مجموعه استفاده کنند نیز مورد تایید است اما بازهم باید نقاط ضعف این حوزه مورد آسیب شناسی قرار گیرد.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *