ارتش الجزایر: فساد را در کشور ریشه‌کن می‌کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «قائد صالح» رئیس ستاد مشترک ارتش الجزایر روز سه‌شنبه هنگام بازدید از منطقه پنجم نظامی الجزایر گفت که «شخصا درباره پرونده‌هایی که حیف و میل اموال عمومی با ارقام و مبالغ بالا را فاش می‌کند، مطالعه کردم».

معاون وزیر دفاع الجزایر ادامه داد: «پرونده‌ها را در اختیار قوه قضائیه قرار دادم تا درباره آن تحقیق کرده و تمام عوامل را تحت تعقیب قرار دهد».

به گزارش العربیه، فرمانده ارتش الجزایر تاکید کرد: «دستگاه عدالت به تمام پرونده‌ها و به دور از هرگونه بی‌انصافی و تسویه حساب‌ها رسیدگی می‌کند».

صالح افزود: «ارتش برپایه خواسته‌های مردم و مسئولیتی که قانون اساسی و قوانین جمهوری بر دوش آن قرار داده، در راستای پاکسازی کشور از مفسدان اقدام می‌کند».

دستگاه قضایی الجزایر در روزهای اخیر احضار بازرگانان و شخصیت‌هایی را آغاز کرد که پیشتر در هرم قدرت بودند.

شماری از این افراد بازداشت شده که از نزدیکان بوتفلیقه و حامی مالی کمپین‌های انتخاباتی او هستند، متهم به استفاده از رانت‌ها و وام‌های بدون ضامن شده‌اند.

روز سه‌شنبه، «احمد اویحیی» نخست‌وزیر سابق الجزایر در دادگاه سیدی احمد در الجزیره پایتخت الجزایر حضور یافت. وی در جریان تحقیق در پرونده‌های هدر دادن اموال عمومی و دادن امتیازهای غیر قانونی احضار شد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *