آتش‌سوزی در ساختمان ۶ طبقه/ نجات ۱۵ نفر

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک ساختمان ۶ طبقه، گفت: در ساعت ۱۵ و ۱۲ دقیقه امروز وقوع یک فقره آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد.

وی افزود: بلافاصله مأموران آتش‌نشانی از سه ایستگاه به همراه تجهیزات مورد نیاز به محل حادثه واقع در شهرک وصال اعزام شدند.

ملکی گفت: آتش‌نشانان پس از ۲ دقیقه به محل وقوع حادثه رسیده و دریافتند در طبقه چهارم یک منزل مسکونی ۶ طبقه ۱۲ واحدی ،در یک واحد ۹۴ متری آتش‌سوزی رخ داده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران ادامه داد: از آنجایی که تعدادی از افراد در ساختمان محبوس شده بودند، آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتشی که در حال سرایت به بخش‌هایی از طبقات بالاتر بود، اقدام به خروج ساکنان کردند.

وی گفت: خوشبختانه در این حادثه هیچ یک از اعضای ساکن در ساختمان جراحت فیزیکی نداشته و تنها دچار دود گرفتگی شدند که به عوامل اورژانس سپرده شدند تا اقدامات درمانی برای آنها انجام گیرد.

ملکی خاطرنشان کرد: در چنین حوادثی ضرورت نصب سیستم‌های اعلام حریق بیش از پیش خودنمایی می‌کند زیرا آن سیستم‌ها در اولین لحظات وقوع آتش‌سوزی هم ساکنان و هم آتش‌نشانان را از وقوع حوادث مطلع کرده و از گسترش آتش جلوگیری می‌کند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *