عزای باب الرضا در عاشورای ۱۴۴۱ / دسته‌های عزا در ماتم اباعبدالله

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد مردم باب الرضا با عرض ارادت به ساحت علی بن موسی‌الرضا، عاشورای حسینی را بر سروسینه زدند و به عزاداری برای شهادت اشرف اولاد آدم پرداختند.

گروه‌ها و قشرهای مختلف مردمی هرکدام با نیت‌های خود در مرکز استان و در مسیر بقعه متبرکه سید عباس بجنورد معروف به «معصوم زاده» گرد هم آمدند تا این غم عظیم را بر دوش یکدیگر تقسیم کنند.

 

دانشجویان و فعالان گروه‌های جهادی استان نیز تجمعی با عنوان «فاتحین قدس» در نزدیکی این محل ایجاد کردند.

حجت‌الاسلام سید حسن حسینی، در این تجمع اظهار کرد: دشمن اینک در حال عملیات علیه ما است و با تمام توان به مقابله با ما پرداخته لذا ما باید نیروهای خودمان یعنی مردم را تقویت کنیم زیرا نیروی جایگزین وجود ندارد.

وی با اشاره به شهادت تمام ائمه و تنها ماندنشان در بین مردم زمان خود افزود: مردم ما ایستاده‌اند و انقلاب ما رهبران خود را به دشمن نداد درحالی‌که مردمان زمان ائمه، معصومین را به دشمنان تسلیم کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با انتقاد از عملکرد دولت درزمینهٔ انعقاد قراردادهای محرمانه خاطرنشان کرد: دولت فعلی محرمانه‌ترین دولت پس از انقلاب است یعنی به مردم اطلاعات را نمی‌دهد لذا بسیاری از موارد از مردم پنهان نگه‌داشته شده به همین خاطر است که در برجام هسته‌ای را تعطیل کردیم و فایده‌ای به کشور نرسید.

 

وی با اشاره به جمله معروف آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند، افزود: امام خمینی آن جمله را زمانی گفت که هیچ‌چیزی نداشتیم اما حالا وقتی رهبر انقلاب می‌گویند اسرائیل غلطی نمی‌کند، ما امکانات زیادی مانند موشک داریم و به‌این‌علت است که دشمن در تدارک برجام موشکی بود.

حسینی تصریح کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب، مطرح‌شدن ایران در رنکینگ قدرت‌های برتر جهان است و در همین راستا سایت هاتسون اعلام کرد ایران هفتمین قدرت برتر است البته آن‌ها ازنظر سلاح محاسبه می‌کنند اما ما قدرت ایمان را داریم لذا  دشمن جرئت تجاوز ندارد.

وی در ادامه هدف اصلی برجام را شکستن قدرت ولایت‌فقیه دانست و افزود: برای این امر باید پشتوانه مردمی ولی‌فقیه از بین برود لذا دشمن تنها راه را در افزایش فشار اقتصادی مطرح کرد اما مردم ما همچنان ایستاده‌اند.

این استاد دانشگاه در پایان با اشاره به سخنان امام خمینی در سال ۶۸ و پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ گفت: امام معتقد بود تنها عاملی که استقامت نظام را می‌تواند بشکند لیبرال‌ها و منافقان هستند و اینک می‌بینیم همین افراد تا وقتی صحبت از جنگ فرهنگی و اقتصاد مقاومتی می‌شود می‌خندند و به وظایف خودشان عمل نمی‌کنند.

هیات های روستایی و محلات مختلف بجنورد نیز با دسته‌های عزاداری، خود را به محل معصوم زاده بجنورد رساندند تا در هنگام نماز ظهر عاشورا در صفوفی به‌هم‌پیوسته و فشرده به یاد آخرین نماز حسین بن علی، این واجب و رکن دین را به پا دارند.

عزاداری مردم شهرستان گرمه

 

در شهرستان‌های دیگر استان نیز مراسم‌های پرشور و شعوری بر پا بود که همه این مردم از شیروان و اسفراین تا گرمه و جاجرم، فاروج و آشخانه و رازو جرگلان، همه قومیت‌ها و مذاهب اسلامی ساکن در استان در این عزاداری‌ها حاضر شدند.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *