توزیع شیرینی وحدت توسط مردم اهل تسنن تالش + عکس و فیلم

به گزارش خبرگزاری فارس از تالش، هرسال فاصله میان ۱۲ ربیع‌الاول که سالگرد ولادت پیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات برادران اهل سنت است تا ۱۷ ربیع‌الاول که تاریخ ولادت رسول گرامی اسلام بنا بر روایات اهل تشیع را هفته وحدت می‌نامند و در این هفته که به ابتکار امام خمینی (ره) به‌عنوان هفته وحدت نام‌گذاری شده است، مسلمانان با وحدت و یکدلی به جهانیان نشان می‌دهند که اختلافی میان آن‌ها وجود ندارد.

از همین رو این هفته در شهرستان تالش که نام آن‌هم به‌نوعی نماد وحدت در استان است بسیار چشمگیر و پرشور است و برادران شیعه و سنی در جای‌جای این شهر و کوچه و خیابان به جشن و شادی می‌پردازند.

به همین مناسبت بسیاری از خانواده‌های اهل سنت و شیعه تالشی همه‌ساله در مناسبت‌های مذهبی اقدام  به پذیرایی از یکدیگر با میوه و شیرینی می‌کنند و کام یکدیگر را با وحدت و صمیمیت شیرین می‌کنند.

امروز نیز تعدادی از شهروندان اهل تسنن در تالش، بیش از یک‌صد کیلو میوه و ۶۰ کیلو شیرینی در بین عابرین توزیع کرده و وحدت بین اهل تسنن و شیعه را برای همگان به نمایش گذاشتند.

حمزه درایتی یکی از این شهروندان تالشی است که در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: وحدت برای من از لحظه تولد تعریف‌شده زیرا پدر من از اهل سنت و مادرم از اهل تشیع است و من در کنار این دو عزیز بزرگ شدم و زندگی مسالمت‌آمیز و وحدت را از نزدیک لمس کرده‌ام.

وی با بیان اینکه نکته جالب در زندگی ما این است که هرکسی مذهب و عقاید خود را دارد، گفت: در خانه همگی به‌راحتی در کنار هم زندگی می‌کنیم  و همه به عقاید یکدیگر احترام می‌گذارند.

 

 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸/و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *